Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód propozycja przedłużenia umowy...

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 28
  • 0

Orange Światłowód propozycja przedłużenia umowy...

Witam Wszystkich serdecznie, 

pierwszy raz publikuję coś na tym forum. Wcześniej przeglądałem wątki i poszukiwałem odpowiedzi tylko w roli biernego obserwatora, ale do rzeczy. 
Od półtora roku jestem szczęśliwym abonentem gigowego łącza Orange Światłowód. Co prawda czas określony mija w maju 2024, ale wczoraj (tj. w piątek) otrzymałem propozycję przedłużenia cyrografu. Z lektury postów na Forum rozumiem, że nie ma co szykować się na jak niewiadomo jakie negocjacje oferty (jak to jest w przypadku np. Platformy Canal+).

Zaproponowano mi dosyć chwaloną ofertę świąteczną Orange: Światłowód do 1 Gb/s, 6 miesięcy gratis, a później 85,01zł (obecnie za to samo 79,98zł). 
Mam jednak kilka pytań:

  1. nie śledziłem wcześniej ofert przedłużeniowych. Czy ta świąteczna jest jakaś wybitna, czy warto jeszcze czekać na coś innego (odwołuję się tu raczej do Waszych doświadczeń, niż wróżenie z kuli),
  2. patrząc na speed testy, to obecnie po wifi mam download mam około 700 Mb/s (na początku umowy było powyżej 900 Mb/s), a upload deklarowane 300 Mb/s (utrzymuje się cały czas na tym samym poziomie). Jedynie, na nowym komputowe po kablu bezpośrednio do FB 6 download ma 960 Mb/s. Nie wiem czy warto zejść na prędkość 600 Mb/s. Nie wiem czy to nie będzie za mało dla 5 osób z których każda ma conajmniej dwa urządzenia podłączone do netu. Do tego dochodzi tv ze streamingiem. Nie wiem, czy 600 Mb/s starczy...
  3. Czy orientujecie się do kiedy obowiązuje obecna promocja świąteczna?
  4. Jak wygląda sprawa z 14 dniowym odstąpieniem od umowy gdyby jednak 600 Mb/s okazało się niewystarczające, a chciałbym wrócić do 1 Gb/s z zachowaniem tych gratisowych sześciu miesięcy...

Warto czekać? Przedłużać?
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc, 
lelekk

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 443
  • 1129
  • 13

Orange Światłowód propozycja przedłużenia umowy...

O promocjach etc. się nie wypowiadam, ale co do pytania 2. - moje doświadczenie:

 

Mam światłowód w opcji 600. W domu 4 osoby - ja pracuję w domu, wiec w sieci siedzę w zasadzie non-stop, plus oglądam filmy czy seriale w streamingach. Poza mną: jeden licealista (streaming, gry on-line z przyjaciółmi etc.) i dwoje studentów (czasami zajęcia on-line, rozmowy ze znajomymi z włączonymi kamerami, streaming). Nigdy nie zważyłem, żeby opcja 600/100 nie wystarczała. Nawet kiedy ja akurat pobierałem dużą aktualizację systemu (rzędu 1GB), a mój młodszy syn jednocześnie oglądał coś na Netliksie nie dało się odczuć spadku transferu czy spowolnień.

 

Powiem więcej: w szczycie pandemii, kiedy wszyscy siedzieliśmy w domu - ja pracowałem, a młodzież _jednocześnie_ brała udział w zajęciach on-line (przez jakieś Teamsy), nigdy nie było problemów - choć wtedy mieliśmy jeszcze opcję 300 Mb/s.

 

Mówiąc szczerze - jedyna na co dzień zauważalna różnica między opcją 300/50 a 600/100 to nieco szybsza _wysyłka_ większych plików.

 

Aha: moje 600/100 realnie na moim komputerze (po kablu) daje download ~ 630 i upload ~105 (czyli 5% powyżej deklarowanej).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18521
  • 53045
  • 718

Orane Światłowód propozycja przedłużenia umowy...

@lelekkfajnie, że korzystasz z wiedzy na forum. Może też i sam się udzielisz, skoro już masz konto. Zachęcam do aktywności 👍🤗

Ad1) Najczęściej oferta świąteczna jest atrakcyjna w porównaniu do reszty roku. Może jeszcze na Wielkanoc będą promocje, ale teraz to trudno powiedzieć. Czas pokaże. Osobiście brał bym obecną promocję.

Ad2) Nie patrz po ilości podłączonych osób, tylko po ich zapotrzebowaniu na prędkość. Najlepiej sprawdzić, jak każdy by miał ciągnąć z internetu na max-a i wtedy pomierzyć jak przy obciążeniu działa Tobie internet. Uważam, że 600 wystarczy, ale pamiętaj, że będzie deko mniej niż podawane maksimum.

Ad3) Najczęściej oferta świąteczna trwa do Nowego Roku.

Ad4) Jak masz niższą prędkość, to nie musisz wypowiadać umowy, tylko podnieść prędkość na wyższą w trakcie trwania obecnej. Warto ceny porównać, bo może jest niewielka różnica między 600 a 1000, więc lepiej może być podpisanie umowy na wyższą już teraz.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8440
  • 64

Orane Światłowód propozycja przedłużenia umowy...

@lelekk Przy 600 masz realnie około 630/115. Nawet 300 (315/55) by wystarczyło do www i wszelakiego streamingu. Jedyna zauważalna w praktyce różnica to pobieranie dużych paczek oprogramowania lub wysyłanie dużej ilości danych.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 443
  • 1129
  • 13

Orange Światłowód propozycja przedłużenia umowy...

O promocjach etc. się nie wypowiadam, ale co do pytania 2. - moje doświadczenie:

 

Mam światłowód w opcji 600. W domu 4 osoby - ja pracuję w domu, wiec w sieci siedzę w zasadzie non-stop, plus oglądam filmy czy seriale w streamingach. Poza mną: jeden licealista (streaming, gry on-line z przyjaciółmi etc.) i dwoje studentów (czasami zajęcia on-line, rozmowy ze znajomymi z włączonymi kamerami, streaming). Nigdy nie zważyłem, żeby opcja 600/100 nie wystarczała. Nawet kiedy ja akurat pobierałem dużą aktualizację systemu (rzędu 1GB), a mój młodszy syn jednocześnie oglądał coś na Netliksie nie dało się odczuć spadku transferu czy spowolnień.

 

Powiem więcej: w szczycie pandemii, kiedy wszyscy siedzieliśmy w domu - ja pracowałem, a młodzież _jednocześnie_ brała udział w zajęciach on-line (przez jakieś Teamsy), nigdy nie było problemów - choć wtedy mieliśmy jeszcze opcję 300 Mb/s.

 

Mówiąc szczerze - jedyna na co dzień zauważalna różnica między opcją 300/50 a 600/100 to nieco szybsza _wysyłka_ większych plików.

 

Aha: moje 600/100 realnie na moim komputerze (po kablu) daje download ~ 630 i upload ~105 (czyli 5% powyżej deklarowanej).


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 28
  • 0

Orange Światłowód propozycja przedłużenia umowy...

Bardzo dziękuję wszystkim za wyrozumiałość i pomoc w podjęciu decyzji. Przechodzę w takim razie na 600 i dodatkowo wezmę na próbę wzmacniacz sygnału Smart Box WiFi 6. Przy okazji mam pytanie: czy jest jakaś możliwość zakupu tego sprzętu lub znacie jakiś godny polecenia zamiennik, który by dobrze współpracował z FB 6?
Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt!

lelekk


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 28
  • 0

Orange Światłowód propozycja przedłużenia umowy...

Hej, 
mam już nową umowę. Zmniejszyłem taryfę na 600/100 i nie odczułem żadnego dyskomfortu z tego powodu. Sieć nawet po Wi-Fi trzyma parametry zapisane w taryfie, a SWB pomógł pokryć mieszkanie w 100%. 
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

lelekk