Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet w Monako


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18477
  • 52895
  • 716

Internet w Monako

@Samotnick korzystając z WiFi Calling dane transmisyjne się przydadzą. Tylko trzeba mieć drugie urządzenie, aby internet udostępnić.

Rejestracja kart SIM nie wszędzie jest wymagana. Nawet w niektórych w UE, np: Litwa, Czechy, Chorwacja, Słowenia, Austria nie ma wymogu rejestracji karty SIM (chyba, że coś się zmieniło w ostatnim czasie).

Poza tym @piotrkr wspomniał tylko o transmisji danych, nie pisał o rozmowach czy SMS-ach.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8416
  • 64

Internet w Monako

@ketrasaArtur Dlatego plany R są atrakcyjne na krótki wypad do nieatrakcyjnych roamingowo rejonów. 1 zł za MB to rozbój w biały dzień.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 443
  • 3798
  • 19

Internet w Monako

@Samotnick nie widziałam, że R świadczy takie usługi. Zresztą mój mąż nie ma ich karty. Ale jak ktoś korzysta to fajna sprawa. Jego firma często zmienia zdanie. W środę miał lecieć w niedzielę do Meksyku. To sobie zobaczył fajną ofertę flex. W czwartek zmienili zdanie. I w piątek ten Wietnam. Jego firma zmienna jak kobieta. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8416
  • 64

Internet w Monako

@Kimiriko Wiedziałem, że Twój małżonek zwiedza cały świat i z tego powodu myślałem, że konto w R już posiada. W każdym razie konto jest darmowe i łatwe do założenia. 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 443
  • 3798
  • 19

Internet w Monako

@Samotnick Tak. Dzięki pracy odwiedził wiele krajów. Swego czasu sporo był w Chinach czy Rosji. Miał też projekty w Brazylii, RPA, Turcji czy USA. On jeśli chodzi o takie bankowe kwestie jest bardzo konserwatywny. Ma jedno główne konto.. Do niego nie ma nawet bankowości internetowej. Jakie czas temu zdecydował się na otworzenie 2 konta. Gdzie ma taki dostęp. Nie wiem czy by się skusił na taką nowość dla niego. Ja sama zastanawiam się nad zmianą. Ale obecne konto mam już kilka ładnych lat. Nic za niego nie płacę mają wpływy. Jest mi wygodnie. A za granicę to nie wybieram się (chyba, że jakieś wakacje).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 154
  • 547
  • 0

Internet w Monako

Airalo Discovery (globalna) 10GB 59$ ważność 180dni (tylko dane) cena może i nie jest super ale długa ważność 180 dni i zasięg 124 kraje (seria globalne karty esim).

Oczywiście lokalne najtańsze ale czy nie lepiej wygodniej i z ceną już nie kosmiczną 😉

Ogólnie jest jeszcze często opcja przez wifi hotelowe.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 170
  • 0

Internet w Monako


@bluesmanniakinapisał(-a)

@piotrkr  Na wyspie na końcu świata zapłacisz jeszcze więcej 🙂

Monako jest w 2 strefie i tam zapłacisz podobnie jak np. w Białorusi, Szwajcarii czy... San Marino. Tutaj masz szczegółowy przydział: https://www.orange.pl/omnibook/roaming-na-swiecie#

Inni operatorzy mogą mieć nieco taniej ale to nie będą duże różnice...


Szwajcaria jest w 1 strefie i dostępny jest pakiet Tu i Tam, np 20 zł za 2 GB.

Podobnie Białoruś, chociaż tam tego pakietu nie ma, standardowa cena to 125 zł za 500 MB, według mnie też za dużo, ale i tak znacznie mniej niż San Marino.

 

Jeśli chodzi o innych dużych operatorów to rzeczywiście San Marino jest drogie, np t mobile Travel&Surf 500 MB 360 zł (tylko abonament?), w Plusie chyba jeszcze drożej 2,46 za 50 kb czyli 24600 zł za 500 MB hehe 🙂

W Play nie znalazłem, może w ogóle im nie działa w San Marino...

Przy okazji, wspomniany revolut nie obsługuje San Marino w swoim esimie...

W Airalo chyba też nie ma.

 

Co to pokazuje? Że te ceny są wyssane z palca, jakby operator chciał to by obniżył cenę... 🙂

Natomiast Flex nie wypada tak źle na tle konkurencji, mimo wszystko...

 

 

 

______________________

*Edytowałem treść - moderator Wojciech.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 267
  • 1664
  • 0

Internet w Monako


@piotrkrnapisał(-a)

@bluesmanniakinapisał(-a)

@piotrkr  Na wyspie na końcu świata zapłacisz jeszcze więcej 🙂

Monako jest w 2 strefie i tam zapłacisz podobnie jak np. w Białorusi, Szwajcarii czy... San Marino. Tutaj masz szczegółowy przydział: https://www.orange.pl/omnibook/roaming-na-swiecie#

Inni operatorzy mogą mieć nieco taniej ale to nie będą duże różnice...


Szwajcaria jest w 1 strefie 


Pierwsze słyszę, skąd masz takie info? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 170
  • 0

Internet w Monako

@bluesmanniakiz aplikacji Flexa


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 267
  • 1664
  • 0

Internet w Monako


@piotrkrnapisał(-a)

@bluesmanniakiz aplikacji Flexa


Czy jakiś specjalista od Flexa może to potwierdzić/wyjaśnić?