Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 1

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

Bratowa już tam sprawdzała i podobno mama nic nie zablokowała? Była też w salonie Orange z jej komorką i mówili, że u mamy blokady mojego numeru nie ma. No i głupia jestem. Poszłam też do salonu i ja i usłyszałam, że najprawdopodobniej coś z moja kartą SIM, że można zrobić nową. Chciałam zrobić nową i zaczęły się schody, że myślałam,że oszaleję. Dziś miałam nerwę na Orenge na maxa, bo cały dzień spędziłam w 3 salonach i nic z tego. Okazało się, że moj numer jest zarejestrowany na mojego brata. Kilka lat temu zrobił mi prezent i przysłał mi kartę SIM z dużym doładowaniem. Od tamtego czasu używam tego numeru, jest po prostu moj. Jest podany wszedzie jako mój nr kontaktowy- bank,  urzędy, aplikacje, WSZYSTKO. Dziś gdy wyszło, że zarejestrowany na Brata, a on w...Boliwii, przysłał mi mailem upoważnienie do wymiany karty SIM. I TU OGROMNE SCHODY, bo usłyszałam w tych 3 salonach, że tylko on może to zrobić OSOBIŚCIE, że upoważnienie nic nie daje!!! Miałam przy sobie telefon,z tym numerem, z tą kartą SIM, mam wejście do aplikacji MOJ ORANGE, gdzie mogę wszystko ustawiać, mam nawet przesłane zdjęcia dowodu mojego brata, oprócz upoważnienia i usłyszę, że nie mogę nic zrobić, że to on musi osobiście się zgłosić. Ciekawe jak, jak jest w Boliwii. No gotowało się we mnie. Jeszcze trochę wrze i myślę, co dalej. Kupić nowy starter z nową kartą SIM mi się nie uśmiecha, bo jak tu wszystko zmieniać, w tylu miejscach? A problem z obecną kartą chyba jest jednak, bo czasem mam też problem z zalogowaniem po calkowitym wyłączeniu komórki. Już naprawdę nie wiem, co robić. A najgorsze, że do starszej  mamy kompletnie nie mogę się dodzwonic. Kupiłam tymczasowo nowy starter no ale nie chce utrzymywać dwóch numerów, czy tylko tego nowego, bo musiałabym wszedzie w urzędach zmieniać nr kontaktowy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 109
  • 383
  • 0

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

W salonach często wymieniają karty SIM bez powodu. Robi się to po to, żeby Klient miał radoche... No chyba, że masz tak starą kartę, że nie obsługuje LTE, ale to raczej mało prawdopodobne. W telefonie mamy blokada może być w kilku miejscach... Raczej nie liczyłbym na pomoc pracownika salonu w tej sprawie...


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 1

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

No to nieźle się zapowiada. Moja karta obsługuje LTE. Ja mam smartfona. Co prawda "Infinix SMART 6HD" ale obsługuje 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 109
  • 383
  • 0

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

Zrób taki eksperyment. Ukryj swój nr telefonu. Możesz to zrobić z menu urządzenia. Jeżeli Twoja mama odbiera połączenia z nr prywatnych to powinnaś się dodzwonić.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22135
  • 181

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

@Wiola1975 

Wyjaśnij proszę jedno, bo piszesz dość chaotycznie i nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem. Czy do mamy możesz się dodzwonić z innego numeru niż ten numer twojego brata?

Co do problemów z nieswoim numerem to sama jesteś sobie winna, salony nic zrobić nie mogły. Gdybyś tu zapytała, zanim poszłaś do salonu, to oszczędziła byś sobie nerwów. Skoro już pytasz i dostajesz rozsadne odpowiedzi, to nie za bardzo rozumiem czemu potem się do naszych rad nie stosujesz? Nie wierzysz nam czy jak?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 1

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

tak, pomocy w salonach Orange nie znalazłam, ale otrzymałam tu pomoc, że mogę sama zmienić kartę SIM kupując nowy starter bez rejestracji. Kupiłam, zmieniłam właśnie teraz zgodnie z instrukcją tak, że stary numer wprowadziłam na nową kartę SIM i tyle zyskałam, że super mi się otwiera smartfon po wylogowaniu, nie przerywa, nie muli, a co najważniejsze- mogę już się dodzwonić do mamy. Wina była w mojej karcie SIM. Był ewidentnie jakiś błąd na niej. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 1

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

Moja mama nie odbierze nie widząc jaki numer. Nie odbiera żadnych numerów zastrzeżonych i bardzo często nieznanych. Ma 71 lat i po prostu się boi.


@atlas_cudownapisał(-a)

Zrób taki eksperyment. Ukryj swój nr telefonu. Możesz to zrobić z menu urządzenia. Jeżeli Twoja mama odbiera połączenia z nr prywatnych to powinnaś się dodzwonić.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 109
  • 383
  • 0

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

Mama nawet nie musi odbierać. Po prostu sprawdzisz, czy będzie sygnał połączenia, czy połączenie zostanie odrzucone. 

BTW, Karta SIM w żaden sposób nie wpływa na szybkość działania telefonu... 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 1

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru

Tak, mogłam się dodzwonić z każdego numeru oprócz tego, który jest moim od lat, a zarejestrowanym na brata ( o czym dowiedziałam się dopiero w salonie) Dzięki Waszym radom tutaj udało mi się dziś wymienić kartę SIM samodzielnie, kupując nowy starter bez rejestracji i zgodnie z instrukcją stary numer wprowadziłam na nową kartę SIM. Coś było jednak w niej uszkodzone, bo po wymianie jej wszystko wróciło do normy przed chwilą i o wiele lepiej otwiera mi się smartfon po wylogowaniu. Wcześniej muliło. Dzięki więc za wszelkie porady i to nie skutek nieufności, że tyle czasu mi to zajęło ale to, że ja się tak bardzo na tym nie znam, musiałam też kupić nową kartę SIM i poczekać, kilka godzin na aktywację. Salonom się trochę dziwię, że mi nie pomogli tam, bo co innego jest zmieniać kartę SIM nie mając jej fizycznie, a co innego, gdy miałam ją w telefonie, razem z upoważnieniem w ręce. No cóż. Wszystko dobrze się skończyło. Dzięki za pomoc

 

Zmiana karty wpłynęła na szybkość logowania się po wyłączeniu smartfona i też długo musiałam czekać aż dojdzie do synchronizacji kontaktów z karty SIM po zalogowaniu. Nie chciało mi też często przyjąć kary micro SD i otrzymywałam komunikat, żeby ją włożyć, gdy tam była. Teraz póki co wszystko chodzi super.

 

__________

* Scalanie wpisów - Bartłomiej


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22135
  • 181

Ciągle linia zajęta do jednej osoby a nie ma blokady numeru


@Wiola1975napisał(-a)

Zmiana karty wpłynęła  na szybkość logowania się po wyłączeniu smartfona i też długo musiałam czekać aż dojdzie do synchronizacji kontaktów z karty SIM po zalogowaniu. Nie chciało mi też często przyjąć kary micro SD i otrzymywałam komunikat, żeby ją włożyć, gdy  tam była. Teraz póki co wszystko chodzi super.


To wskazuje na upaprane gniazdo kart. Może wystarczyło było trochę je przewietrzyć. No cóż, grunt że ci działa, przynajmniej na razie.