Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoIP za granicą


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

VoIP za granicą

Mam pytanie do forumowej braci. Jak wiecie, w tzw. "telefonie stacjonarnym" od Orange, w taryfach w których jest on realizowany przez VoIP, rozmowy na numery w USA są darmowe. Korzystam z tego dość często i działa to, można bez ogródek stwierdzić, świetnie. Działa zarówno z analogowego telefonu bezprzewodowego (DECT) podłaczonego do FB3 jak i ze smartfona ze skonfigurowanym klientem SIP, czy to w postaci osobnej aplikacji (Mizudroid się tu sprawdza najlepiej), czy to, na większości telefonów z androidem  poniżej 12, także na wbudowanej apce telefonicznej. Nie trzeba być zalogowanym do sieci Orange, czy w swoim LAN-ie, jakiekolwiek połączenie telefonu z internetem wystarcza.

Pytanie: czy ktoś miał okazję sprawdzić, albo wie na pewno, czy to ma prawo działać także za granicą? Konkretnie chodzi mi właśnie o USA (dokąd się wybieram na dość długą wycieczkę), bo gdyby to działało, to wystarczyłby mi dostęp do internetu żeby na amerykańskie numery dzwonić jak z domu, czyli za darmo i bez komplikacji.

Oczywiście nie omieszkam tego sprawdzić, ale warto wcześniej rozeznać się w temacie. Węc jeśli ktoś coś konkretnego w sprawie wie, to serdecznie zachęcam do podzielenia się.

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

VoIP za granicą

@j131 możesz sam sprawdzić, używając internetu innych operatorów. Jeśli jesteś blisko granicy, to warto wtedy zalogować się do operatorów zagranicznych i sprawdzić. Z twojego opisu wygląda, że w roamingu powinno działać bez problemów. Jak wspomniałeś, wystarczy jaki kolwiek dostęp do internetu. Tu bym tylko zastanawiał się, czy przyznany numer IP w roamingu nie będzie miał wpływu na połączenie, ale to częścjej dotyczyło WiFi Calling niż VoIP.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1651
  • 8172
  • 64

VoIP za granicą

@j131 Może VPN do Stanów z telefonu komórkowego? Pytanie tylko czy VoIP wyjdzie przez takie połączenie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

VoIP za granicą


@Samotnicknapisał(-a)

@j131 Może VPN do Stanów z telefonu komórkowego? Pytanie tylko czy VoIP wyjdzie przez takie połączenie.


Ciekawe... Chyba spróbuję coś takiego zestawić. Który VPN byś sugerował? Opóźnienia pewnie byłby jak z Księżyca, ale jeśliby mimo to to by działało, to byłby to mocny argument. Dużo tych to.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

VoIP za granicą

@j131  żeby to było jasne: jedziesz do USA, logujesz się przez wifi do jakiegokolwiek netu, korzystając z klienta VOIP na tym telefonie dzwonisz jakby ze stacjonarnego ( niby z Polski) na numery w Stanach.

Pytanie brzmi czy zadziała i ile zapłacisz? Może nic? 

Dobrze zrozumiałem?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1651
  • 8172
  • 64

VoIP za granicą

@j131 Nic mi w tej chwili nie przychodzi na myśl. Może https://nordvpn.com/pl/servers/usa/ https://support.nordvpn.com/hc/pl/articles/19449000730385-Instalowanie-NordVPN-na-Androidzie Możesz również postawić u siebie serwer VPN i wbijać się na niego ze Stanów (gdybys miał problem z blokadą niepolskich adresów).


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 135
  • 631
  • 14

VoIP za granicą

Testowałem w Egipcie na WiFi hotelowego lobby i na sim Orange Egypt - działało bez problemu. Choć appka zoiper była dość wymagająca jeśli chodzi o dobry zasięg wifi. Przy jednej kresce zasięgu czasem rozłączała.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

VoIP za granicą

@marcin0216 

Dzięki za tę informację! Na razie sprawdziłem to w kraju w różnych kombinacjach na iPhonie przez PortSIP i było zupełnie dobrze. Pewnie, wymagania na jakość połączenia są oczywiste, ale jeśli to zadziała to nie muszę właściwie nic robić żeby zapewnić niezbędny poziom dostępności do telefonu 😊. W połączeniu z globalnym dostępem do sieci z eSIM (np. Revolut uruchomił to w marcu dla Polaków), może uda się naprawdę niskim kosztem ogarnąć kwestię łączności. Cen nie podaję, żeby nie było że coś reklamuję, ale to jest inny rząd wielkości niż roaming i istotnie taniej niż zakup "prepaida" na miejscu. Nie mówiąc o wygodzie.

Wylot w tym tygodniu, więc trzymajcie kciuki, na pewno dam znać czy działa i jak.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 135
  • 631
  • 14

VoIP za granicą

@j131a tak z ciekawości, wprowadzasz jakieś zaawansowane ustawienia w mizudroid?

Przetestowalem wlasnie u siebie bo przesiadlem sie z ios na andka, no i na podstawowej konfiguracji loginem i haslem mam blad. Sam status konta to zarejestrowane, ale polaczenie przechodzi jedno na dwadziescia, przy pozostalych probach mam komunikat forbidden.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1651
  • 8172
  • 64

VoIP za granicą

@j131 Jak możesz to podziel się swoim rankingiem aplikacji do VoIP na iOS (i dzięki za info o R).