Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co jest bezpieczniejsze? Numer zarejestrowany na abonament, czy zwykły do przypisania w banku?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 626
  • 2

Co jest bezpieczniejsze? Numer zarejestrowany na abonament, czy zwykły do przypisania w banku?


@Swiniaknapisał(-a)

No niby tak, ale weź pod uwagę, że aby to zrobić musi znać numer. A trudniej będzie potencjalnej osobie znaleźć numer, który np. Mam wpisany w banku niż w przypadku abonamentu. Więc uważam, że jednak zwykła sim kupiona za 5zl jest nieco bezpieczniejszym rozwiązaniem.


Sorki ale nadal nie rozumiem. Czym ma się różnić pozyskanie przez osobę nieuprawnioną numeru abonamentowego od numeru prepaidowego?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 46
  • 0

Co jest bezpieczniejsze? Numer zarejestrowany na abonament, czy zwykły do przypisania w banku?

No tym, że numer abonamentowy jest uzyskać łatwiej. Wystarczy wtyka kogoś kto ma.dostep do takich danych. A kart prepaidowych mogę mieć nawet setki i skąd wtedy osoba, która będzie chciała zdobyć mój numer bankowy będzie wiedziała, który jest przypisany akurat do banku? Owszem abonamentów też można sobie kupić wiele, ale to już jest mało sensowne pomijając koszta.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 626
  • 2

Co jest bezpieczniejsze? Numer zarejestrowany na abonament, czy zwykły do przypisania w banku?

No dobra teraz już zaczynam rozumieć o co Ci chodzi. Jednak sądzę że pozyskanie takiego numeru od operatora i powiązanie go z konkretną osobą nie byłoby takie łatwe. Jeśli jest inaczej to operator działa wtedy na naszą szkodę.