Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pomoc w planowaniu sieci w domu

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 151
  • 557
  • 3

Pomoc w planowaniu sieci w domu

 
patyczak94 Coś w tym jest. Mi FB obcinał transfer o połowę. W miejscu Funbaxa wrzuciłem jakiś niski model TP-Linka w trybie bridge i od tamtej pory sztywno trzyma 600Mb.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 11
  • 1

Pomoc w planowaniu sieci w domu

ale fb nadal jest? to ze tp link nie jest jako glowny a w trybie bridge to bez roznicy?

 

________________
* Usunąłem zbędny spoiler – moderator Michał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 151
  • 557
  • 3

Pomoc w planowaniu sieci w domu

Tak są różnice. Jest ich kilka, ale główna to taka, że w trybie "Bridge" nie działa serwer DHCP, a IP'iki przekazywane są przez port WAN. Czyli WAN działa jak LAN na  zasadzie DHCP Relay.

W mojej sieci FB nie sprawdził się i leży w pudełku 🙂

 

... Oczywiście upraszczam do maksimum wypowiedź, żeby zobrazować zasadę działania...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 11
  • 1

Pomoc w planowaniu sieci w domu

czyli jaki zestaw masz skoro fb lezy w pudełku, myslalem ze masz bridge miedzy fb a tp linkiem


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 151
  • 557
  • 3

Pomoc w planowaniu sieci w domu

Wygląda to tak:

ONT -> Tp Link ER605v2 -> Switch zarządzalny.

Do switcha mam podłączone: Router Tp-link w trybie Bridge.  AP Mikrotik, 3 x switch.

Do ER605v2 mam jeszcze podłączony router 5G ZTE jako backup. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8440
  • 64

Pomoc w planowaniu sieci w domu

@atlas_cudow Podasz model ZTE?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 151
  • 557
  • 3

Pomoc w planowaniu sieci w domu

@Samotnick  Jasne. Jest to ZTE MCA801A.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 11
  • 1

Pomoc w planowaniu sieci w domu

prosze wytlumacz skoro masz z ont podlaczony router, no i dalej switch, do ktorego juz mozesz wpiac ap i co tam juz chcesz to po co ten tp link w trybie bridge, co on daje na chlopski rozum(czy on rozszerza siec wifi dziala jako ap?)( jakis przyklad z zycia))bo nie mam na tyle wiedzy


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 151
  • 557
  • 3

Pomoc w planowaniu sieci w domu

Ten TP link w trybie Bridge to jedyny punkt dostępu Wi-Fi na piętrze. On robi jednocześnie za switch'a  i za AP. Jest w trybie bridge, aby uniknąć kolejnego NAT'a. W całej sieci IP'ki rozdaje  ER605. Mikrotik to drugi AP, ale on działa w innej części posesji.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 11
  • 1

Pomoc w planowaniu sieci w domu

czyli zamiast samego ap to router wifi w trybie bridge i mamy 2 w 1 zeby miec extra switcha. gdybys nie potrzebowal switcha u gory to zamiast routera w trybie bridge lepiej bylo by dac ap tak jak na dole