Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ping ciągle rośnie...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Ping ciągle rośnie...

Jestem podłączony po kablu 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Ping ciągle rośnie...

Ja rozumiem, że konsola może mieć jakieś własne ograniczenia i nie wyciągnie pełnej szybkości łącza (1000/300), ale wyniki testów na poziomie 150/5 i ping w przedziale 25-60 to chyba lekka przesada. Ja byłbym gotów zapłacić i mieć swiety spokój, żeby spec z Orange przyszedł, namierzył i rozwiązał problem, ale oni tylko podłączają router do swojego laptopa, stwierdzają że jest ok i do widzenia. I ja nawet nie podejrzewam ich o złą wole, ale raczej wydaje mi się, że tam jest mało osób, które ogarniają temat od A do Z i potrafią coś wyczarować. 

 

Wziąłem najlepsza możliwą opcje jeżeli chodzi o internet tylko ze względu na  konsolę PS, bo cała reszta moich aktywności nie wymagała szybkiego łącza. Przez prawie rok wszystko było bardzo dobrze, nikt nic nie tykał, nikt nie zmieniał ustawień i nagle wszystko samo z siebie się posypało. Irytujące to strasznie, bo ja nie lubię biegać po salonach, reklamować, wydzwaniać po monterach, ale chyba nie będę miał wyjścia i niech mi wymieniają wszystko. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8440
  • 64

Ping ciągle rośnie...

@Delo Możesz z komputera sprawdzić utratę pakietów i opóźnienie https://packetlosstest.com  Nie ma w tym teście profilu dla Fify więc spróbuj testów na domyślnym i na przykład serwerze z Niemiec. Napisz jeszcze w jaki sposób były wykonywane pomiary prędkości na PS? Pamiętam z czasów PS3, że ten wbudowany test łącza był bardzo powolny.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 52

Ping ciągle rośnie...

@Delo FunBox można zgłosić i go wymieniasz w salonie, ja bym zgłosił usterkę i tyle, skoro po kablu LAN odstawia takie cyrki, jak nie pomoże to zgłoszenia i niech techniki przyjdzie, odżałować można te chyba 150 zł za asystę byle net na konsoli prawidłowo działał 😎


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Ping ciągle rośnie...

@Samotnick wyniki na laptopie niepodłączonym kablem z routerem: pakiety 146/150, średni ping 30,99 ms, średni Jitter 1,98 ms, serwer z Niemiec.

@IreneuszCD 

Tak trzeba będzie zrobić chyba. Słabo wyjdzie, jezeli okaże się, że to nie wina routera... 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 52

Ping ciągle rośnie...

@Delo słabo to masz teraz, płacisz jednak za dobry net, jednak go nie masz, nawet jak naliczą koszt asysty, to można się odwołać i zwrócą kasę, trzeba walczyć o swoje, ja bym od razu tak zrobił 😎


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8440
  • 64

Ping ciągle rośnie...

@Delo Porównaj wyniki pomiarów robionych kiedy masz dobry ping w Fifie i wtedy kiedy jest według Ciebie źle. Czyli wykonuj testy podczas rozgrywki.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Ping ciągle rośnie...

@Samotnick  @IreneuszCD  

Teraz jeszcze zauważyłem, że zniknęła mi sieć 5g. Laptop, konsola, TV i telefon jej nie wyszukują, więc może faktycznie coś się z routerem stało i jest do wymiany. Oby to było to...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 52

Ping ciągle rośnie...

@Delo to zgłoszenie zrobić i ci dadzą inny, oby wymiana FunBox pomogła 😎


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Ping ciągle rośnie...


@Delonapisał(-a)

@Samotnick  @IreneuszCD  

Teraz jeszcze zauważyłem, że zniknęła mi sieć 5g. Laptop, konsola, TV i telefon jej nie wyszukują, więc może faktycznie coś się z routerem stało i jest do wymiany. Oby to było to...


to we własnym zakresie możesz jeszcze sprawdzić dwie rzeczy:

  1. wyłączyć wifi
  2. podmienić zasilacz