Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Mógłbym, tylko problem jest taki, że z tych dwóch kabelków gniazdko będzie ciężko zrobić. Na zewnątrz budynku nie widać żadnych kabli, wszystko idzie w elewacji. Jakby to było tylko w mieszkaniu burzenie ściany to jeszcze mały szkopuł. Na zewnątrz ściany są nowe, ocieplone styropianem, są izolacje, więcej zachodu niż to warte dla Neostrady adsl. Tak jak mówię, spróbuję zrobić półkę przy ścianie obok tych dwóch kabelków i postawić tam router. Linia pójdzie do splitera i bocznym wejściem wyprowadzę na 20-30cm kabel do modemu. Nie wiem, czy ten kabel modemowy się nada przy tylu cm, czy lepiej zarobić skrętkę z dwiema końcówkami? Ostatecznie, zamiast prowadzić 8metra tego kabla kat5, w tym miejscu poprowadzę kabel ethernet 8m do routera. Pozbędę się też dzięki temu routera z biurka, będzie więcej miejsca. Gorzej nie powinno być, nawet jak kupię jakiś tańszy kabel ethernet 8m.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13088
  • 53745
  • 627

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak Z ciekawości-jak daleko na elewacji jest skrzynka kablowa? Może instalacja wykonana jest  podwieszką?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Ciężko stwierdzić, nigdzie żadnych kabli nie widzę, przejdę się dookoła i zrobię zdjęcia kabli które wystają po za obrys budynku. Na pewno będziecie wiedzieli co do czego jest


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13088
  • 53745
  • 627

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak Zerknij na Google Maps. Może fotki będą sprzed ocieplenia budynku 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Ostatnio to usuneli z google, nie można już sprawdzać 360 danego miejsca. Szkoda, bo czasami jak były stare zdjęcia, to można było zobaczyć jak miasto wyglądało w danym roku, jak nie zaaktualizowane były ^^

 

Co do tego okablowania, z jednej strony okien z mojego mieszkania wychodzi skrzynka taka (odległość nie całe 18m), widać kabelek i z tyłu budynku jest drugie takie coś, ale już bez kabelka 

Nie wiem co to jest dokładnie, ale napisane jest tp


IMG_20240415_143608.jpgIMG_20240415_143414.jpg

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak Raczej nie usunęli.IMG_0451.jpeg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13088
  • 53745
  • 627

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak To są punkty dostępowe (przypuszczam, że instalacja biegnie od tego po Twojej stronie budynku) i to tu jest początek tego czegoś, co wychodzi u Ciebie ze ściany. Jaka jest najmniejsza odległość od tej puszki do jakiegokolwiek punktu w Twoim mieszkaniu? Można wykonać instalacje od nowa wykonując najkrótszą trasę potrzebną do wejścia do samego lokalu przez ścianę...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Ktoś właśnie na zdjęciu widzę, że ma poprowadzony kabelek, czy można drugi taki kabelek pociągnąć nowy do mojego mieszkania od tej skrzyneczki? Na oko będzie to jakieś 18metrów do pokoju 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13088
  • 53745
  • 627

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak Jeśli administracja nie będzie miała nic przeciwko, to właśnie polecam


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

A może to mój kabel ^^ tylko w sumie idzie tak dziwnie w dół, a ja mam mieszkanie na górze. Z tego co wiem, to mało osób tutaj miało telefon