Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orange 

Dns-y masz standardowe czy jakieś własne ustawiałeś?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@pawel__b 

Teraz standardowe, ale ustawiałem różne i nic to nie zmieniło. Powiem tak, cokolwiek bym nie zmienił, ustawił, dodał, usunął, to zawsze jest tak samo, więc odpowiedź pozostaje jedna - problem nie jest po mojej stronie. No można się kłócić, że to skill issue, ale trudno ustrzelić kogoś, na kogo nawet trudno zareagować, bo 4 strzały otrzymuje się jak 1.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orange

Spróbowałbym alternatywy na Twoim miejscu bo chyba specjalnie nie masz wyjścia jeśli sprawdzałeś też na innym komputerze w domu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@pawel__b niestety nic z tego, tu jest wina po stronie konfiguracji/infrastruktury sieci Orange. Do gier takich jak CS2 potrzebny jest niezaburzony i szybki przepływ pakietów z i do serwera by klient był jak najbliżej "faktycznej" akcji na serwerze. Nie da się tego w żaden sposób przeskoczyć, a koledzy z Ukrainy czy bardziej na wschód będą dalej sprawnie grali na pingu 80-90, bo tam takich tworów jak Orange nie ma.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8416
  • 64

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orange Nie złapałbyś trochę ruchu do analizy?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@Samotnick złapałem trochę ruchu UDP, co dokładnie by cię interesowało?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8416
  • 64

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orange Ruch podczas rozgrywki pomiędzy komputerem a serwerem gry (TCP, UDP) plus ICMP niezależnie od źródła pochodzenia. Zarówno jak jest OK i jak są lagi. Najlepiej w formacie Wiresharka i do 100 MB.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@Samotnick nigdy nie jest ok, gdyby było ok, to by mnie tutaj nie było 🙂 wysłałem ci na prywatną wiadomość dane do analizy z teraz

 

Pierwsze co mi się rzuca w oczy, to fragmentacja wszystkich datagramów powyżej 1261 bajtów. Przydałoby się wyjaśnienie, czy to pożądane zachowanie. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orange

NNie zmieniałeś jakimś narzędziem do podkręcania sieci rozmiaru MTU na 1300 na kompie? Albo po stronie routera?

 

Możesz sam sprawdzić wielkość maksymalnego MTU poleceniem ping

Np. ping www.tp-link.com -f -l 1472 i

Jeśli będzie pisał zr fragnentuje to zmniejszaj tę ostatnia wartosc o powiedzmy 10 aż dojdziesz do wartości którą puszcza bez fragmentacjj 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Nie zmieniałem, w FB nawet takiej opcji nie widziałem.Zrzut ekranu 2024-02-09 130057.png