Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8416
  • 64

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

BB na FB zawsze był duży ale @monopol_orange na pewno zdaje sobie z tego sprawę i nie ściąga internetu na pełnej podczas rozgrywki.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Dokładnie tak, a jeżeli BB to problem, to wystarczy tylko QoS (którego oczywiście FB nie ma) i żaden domownik już nie zakłóci rozrywki.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

To chyba dla ciebie update wleciało w CS2, bo masz komendę cl_ticktiming print i weszły poprawki do rozgrywek z lossem itp😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Na 23 pingu, moj całkowity latency to 84. Ruscy są w stanie grać na pingu 120, a problem Orange jest taki, że w jakiś sposób buforuje ruch po UDP dlatego nawet gdy klikam by kupić broń, to czuję opóźnienie rzędu 200-300 ms. No niestety nic się u nich nie zmieni i trzeba liczyć na to, że tam gdzie zamieszkam nie będzie od nich internetu, bo to wstyd by taka korporacja musiała posuwać się do tak żałosnych sztuczek, by "zoptymalizować" koszty, a przy tym zapłacić śmieszny podatek, bo cała kasa idzie przecież do Francji.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Ja na boty jak włączę grę to też mam 84ms przy pingu 0, więc chyba im ta komenda nie wyszła 😉 ale akurat CS2 od wejścia tej gry boryka się z faktycznym latency większym niż ten pokazywany względem CSGO. Na razie za mało gram by zobaczyć jak ten CS2 chodzi, bo zagrałem w tą grę może z 10h, gdzie w CSGO miałem prawie 4k h przegrane.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Ja mam tak w:

CS2

PUBG

Valorant

The Finals

Nawet w League of Legends gdy grałem w Szczecinie na akademickim internecie, to na biurowym laptopie i internecie 256Kbps miałem natychmiastową reakcję na kliknięcia, przez co bardzo łatwo robiło się combo. Gdy wróciłem do domu na Orange, to przy takim samym pingu już nie byłem w stanie zrobić takiego combo, bo czuć było wyraźny delay.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orange 

Dlatego proponuję wypróbować WTFast bo będzie lepiej widać czy problem jest z infrastrukturą Orange czy routingiem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Dlaczego dodanie kolejnej warstwy sieci miałoby w czymkolwiek pomóc?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


@monopol_orangenapisał(-a)

Dlaczego dodanie kolejnej warstwy sieci miałoby w czymkolwiek pomóc?


Inna trasa...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Wydaje mi się mało prawdopodobne, że to jest problem z trasami. Na scenie CS2 są profesjonalni gracze z Jordanii, wiec wyobraź sobie jaką oni muszą mieć trasę do niemieckiego serwera. Tu raczej chodzi o to, jak Orange zarządza ruchem pakietów, by jakoś pozornie zapewnić stabilność pomimo przesycenia abonentami, którzy każdego dnia ogladają YT w 4k, Netflixa i inne platformy streamingowe, które są dużym obciążeniem dla całej sieci. Kiedyś miałem światłowód T-Mobile, które dzierżawiło infrastrukturę Orange w moim bloku. W godzinach szczytu z 300 Mbps robiło mi się 5-10, więc sam już możesz sobie dopowiedzieć, jak sieć jest obciążona.